Tipovanie menej známych športov – rozoberieme si baseball a ragby

Publikované 20.08.2015, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Vyskúšali ste si niekedy staviť na zápasy baseballu či ragby? Ak nie, rozhodne nie ste sami. Tieto športy sú v našich zemepisných šírkach pomerne nezvyčajné a na Slovensku sa im venuje len niekoľko stoviek nadšencov. Aj kvôli tomuto faktu vám prinášame príspevok, v ktorom sa dozviete aký priestor majú tieto exotické športy vo svete tipovania.

Tešte sa na viac ako 2500 baseballových zápasov

Kurzová ponuka na baseball nie je tak bohatá ako pri futbale, tenise či basketbale. Majstrovstvá sveta alebo Európy zraky športových priaznivcov príliš nelákajú a väčšina z nich si pozrie maximálne zápasy zámorskej MLB. Je to práve americká Major League Baseball, ktorá je zastúpená v kurzovej ponuke najčastejšie. Ojedinele nájdete aj zápasy z japonskej či dokonca mexickej ligy. Veľkou výhodu je, že základná časť zámorskej profiligy má v sezóne na programe celkovo 2430 stretnutí. Každý tím z Národnej i Americkej ligy musí odohrať 162 stretnutí, takže na nedostatok zápasov sa rozhodne sťažovať nemôžete. Vlani sa z najprestížnejšej baseballovej trofeje, Commissioner’s Trophy, tešili hráči San Francisco Giants, ktorí zdolali Kansas 4:3 na zápasy. V každom zápase si môžete staviť na víťaza zápasu i na pár odvodených stávok.

Handicapy, inningy či počet bodov

Keď porovnáme stávkové kancelárie Tipsport a Fortuna zistíme, že o niečo lepšie je na tom druhá menovaná spoločnosť. Kým Tipsport má v ponuke len stávku na víťaza, počet bodov a dva možné tipy na handicapy, Fortuna ponúka ešte zopár stávok navyše. Príkladom je stávka na prvý inning v zápase alebo tip na mužstvo, ktoré skóruje ako prvé. Už teraz, keď do konca základnej časti MLB zostáva odohrať približne 40 kôl, si v oboch stávkových spoločnostiach môžete staviť na tím, ktorý sa bude tešiť z celového víťazstva. Ak by vás zaujímalo kto je najväčším favoritom tejto sezóny, vedzte že bookmakri najviac favorizujú trojlístok Kansas, St. Louis a Toronto. Na tieto mužstvá si môžete staviť za pomerne vysoký, ktorý sa pohybuje na hranici 7,00. Veľmi vítanou novinkou je, že vďaka Tipsport TV si zápasy pozriete aj v priamych prenosoch na vašom hráčskom účte. Sami tak môžete prísť tomuto športu na chuť a kto vie, možno aj vďaka tipovaniu sa z vás stane baseballový fanúšik.

Ragby sú menej populárne ako baseball

Kým kolískou baseballu je USA, v prípade ragby môžeme hovoriť o Anglicku. Práve najväčšie teritórium Veľkej Británie dalo svetu tento šport, ktorý sa tiež vyskytuje v kurzovej ponuke stávkových kancelárii. Jeho počet príležitosti je ale veľmi obmedzený. Pri tradičných ligách ako austrálska NRL či anglická Super League majú tipujúci k dispozícii len stávky na víťazstvo a vo veľkej miere aj dvojicu tipov na handicapy. V tomto smere je na tom troška lepšie Tipsport, ktorý ponúka aj zápasy francúzskej TOP 14. Počet odvodených stávok sa navýši o tip na počet bodov v zápasoch majstrovstiev sveta, Svetového pohára alebo prestížnych európskych turnajoch ako Six Nations.

Foto: ©Todd Taulman,Fabrique/fotky&foto

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.