Tipsport s osvedčenými súťažami, atraktívne sú najmä ceny Turnaja majstrov

Publikované 03.01.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Stávková kancelária Tipsport v úvode roka 2019 predstavila hlavné súťaže, ktoré jej klienti budú môcť počas najbližších dvanástich mesiacoch absolvovať. Ich pravidlá sa nejako výrazne nezmenili, no odmeny sú bohatšie a lákavejšie.

Úvodný Tipcup štartuje už v piatok

Oproti minulému roku sa zvyšuje počet tzv. Tipcupov, v ktorých si tipujúci môžu zmerať sily medzi sebou. Pripravených je až sedem súťaži, pričom zostali majstrovstvá Česko-Slovenska a tiež Turnaj majstrov. Úvodný Tipcup sa začína desaťdňovou kvalifikáciou už v piatok, teda 4. januára. Základom je získať v kvalifikácii toľko bodov, aby vám to stačilo na postup do vyraďovacích kôl.

Tie sa hrajú K.O. systémom, čiže po troch dňoch vypadá jeden z dvojice hráčov. Body sú udeľované na základe reálnej výhry na tikete, ktorá sa násobí koeficientom 25. To znamená, že ak podáte tiket za 2 eurá s kurzom 10, môžete vyhrať 20 eur a tiež získať 500 bodov (20×25) do Tipcupu. Rolu hrá aj denný limit, ktorý sa mení vzhľadom k pribúdajúcim kolám súťaže.

Nový automobil alebo zájazd na finále Ligy majstrov

Do Turnaja majstrov sa prebojuje celkovo 4096 hráčov na základe predošlých úspechov. Tipsport ponúka mimoriadne atraktívne ceny. Šampión sa bude tešiť z nového automobilu Volkswagen Arteon a tiež získa 400-tisíc netov, čo predstavuje sumu 4000 eur na tipovanie. Druhý najlepší tipér si odnesie polovicu netov a tiež Volkswagen Golf.

Ani zdolaní semifinalisti nemusia smútiť, keďže získajú zájazd pre dve osoby na finále futbalovej Ligy majstrov 2020, ktoré bude hostiť Atatürk Olympic Stadium v tureckom Istanbule. Naposledy bolo mesto dvoch svetadielov dejiskom finále najprestížnejšej klubovej súťaže v roku 2005 a z pamätného víťazstva 4:3 po pokutových kopoch sa tešil FC Liverpool.

Vytrvalostná súťaž o 600-tisíc eur

Tradičnou súťažou Tipsportu je tzv. 600 tisíc. Už samotný názov hovorí o celkovej sume, ktorú si rozdelia najlepší vytrvalci. Pointou súťaže je od 13. januára do 19. decembra 2019 denne tipovať v súhrnnej hodnote aspoň štyri eurá. Po prvom týždni dostanete troch žolíkov, vďaka ktorým môžete trikrát v roku toto pravidlo porušiť. Po ďalšom zaváhaní zo súťaže automaticky vypadávate.

Vlani si sumu 600-tisíc netov rozdelilo 6620 tipérov, teda každý si odniesol 9064 netov na tipovanie (90,64 eur). Pri tejto súťaži nie ste obmedzení žiadnou minimálnou hodnotou kurzu, takže teoreticky vám stačí denne podávať tikety s kurzom 1,01 za štyri eurá. V priebehu roka si môžete pozerať ako sa súťaž vyvíja – koľko hráčov je v hre, prípadne aký je odhadovaný váš podiel zo sumy 600-tisíc.

Tipliga nemení pravidlá, ale výšku odmien

Úpravou prešla aj dlhodobá súťaž zvaná Tipliga. Tá sa odohráva na jednotlivých úrovniach, respektíve ligách. Je ich dokopy trinásť od najvyššej 1.ligy až po Prales. Každý mesiac sa kolá vyhodnocujú a tipujúci sa môžu posúvať vyššie i nižšie. Bodovací systém je rovnaký ako pri Tipcupe a aby neboli preferovaní hráči s vyššími finančnými možnosťami, sú stanovené aj denné limity. Spomínaná zmena sa netýka pravidiel, ale obmeňovania hráčov pôsobiacich najhoršie v 3. triede. Na webe www.tipsport.sk sa uvádza, že v prvej lige si druhý v poradí príde na 30-tisíc netov (300 eur) namiesto doterajších 20-tisíc a prémie po novom čakajú na piateho aj šiesteho hráča.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.