Tipsport vypísal špeciálne stávky pred štartom tenisovej sezóny + 4 tipy zadarmo!

Publikované 30.12.2018, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Fanúšikovia bieleho športu sa dočkali. Po krátkej zimnej prestávke sa začína nová tenisová sezóna 2019. Väčšina hráčov sa presunula do slnečnej Austrálie, kde sa bude pripravovať na prvý grandslam roka. Trúfnete si však odhadnúť, ako bude prebiehať celá sezóna?

Stávky na českú aj slovenskú jednotku

Stávková kancelária Tipsport si pripravila pre svojich klientov tzv. Tenisový špeciál, ktorý zahŕňa najmä stávky na počet turnajových titulov konkrétneho hráča či hráčky. V prípade mužov ponuka začína tipom na to, či český tenista Tomáš Berdych získa v roku 2019 aspoň jeden titul. Rodáka z Valašského Meziříčí v ostatnej sezóne limitovali zranenia a aj preto ju ukončil ešte pred prestížnym Wimbledonom. Posledný titul získal v októbri 2016, no ak si myslíte, že prelomí vyše dvojročný pôst, využite kurz 3,50. O niečo väčšie šance sa dávajú Martinovi Kližanovi. Naňho je vypísaný kurz 2,50, keďže sa zvykne predstavovať aj na menších ATP turnajoch.

Srbská snaha o kalendárny grandslam

Veľká pozornosť je venovaná trojici, ktorá dominuje mužskému tenisu už nejaký ten rôčik. Aktuálna svetová jednotka Novak Djokovič avizuje útok na kalendárny grandslam, čo sa naposledy podarilo v roku 1969 Rodovi Laverovi. Pri súčasnej konkurencii to nebude mať ľahké, o čom svedčí aj kurz 45,00 na www.tipsport.sk. Bookmakeri odhadujú, že by sa zverenec Mariána Vajdu mohol tešiť z aspoň siedmich titulov. Jeho maximom je jedenásť turnajových víťazstiev počas hviezdnej sezóny 2015. Pred pár dňami ovládol exhibičný turnaj v Abú Zabí, no v „Tenisovom špeciále“ sa počínajú len ATP tituly.

Vydrží skúseným matadorom zdravie?

V prípade Rafaela Nadala a Rogera Federera hrá veľkú rolu zdravie. Švajčiar sa s pribúdajúcim vekom sústreďuje len na najväčšie turnaje a posledné dva roky dokonca neodohral na antuke ani jedno stretnutie. Napriek tomu získal dokopy jedenásť titulov, z toho tri na grandslamovej úrovni. Na Australian Open sa o pár dní bude snažiť skompletizovať víťazný hetrik, ktorý by mu zároveň priniesol jubilejný 100. titul kariéry.

Jeho španielsky rival má počas celej kariéry veľké problémy s kolenami a v novembri podstúpil operáciu členku. Jeho tréner Carlos Moya sa vyjadril, že Nadal v plnej sile môže odohrať približne pätnásť turnajov za rok. Tradične by mal zbierať tituly najmä na antuke. Za ostatné dva roky má na oranžovom podklade bilanciu 48-2 a napríklad v Monte Carle od roku 2005 nevyhral len trikrát.

Ženská časť je tradične nepredvídateľná

Podobne vyzerá stávková ponuka Tipsportu aj pri ženskej časti. Takisto možno tipovať turnajové prvenstvá v rámci celej sezóny, respektíve na grandslamových podujatiach. Staviť si môžete na všetky české popredné tenistky, s výnimkou končiacej Lucie Šafářovej. Takisto je vypísaný tip na aspoň jeden titul bratislavskej rodáčky Dominiky Cibulkovej. Od pamätného singapurského triumfu čaká na ďalší vavrín a podľa bookmakerov má rovnakú šancu ako Martin Kližan – kurz 2,50.

Pri tipovaní víťaziek grandslamových turnajov by sme potrebovali vešteckú guľu. Ženská tenisová špička je nesmierne vyrovnaná a na cenné tituly si robia zálusk hráčky ako Serena Williamsová, Simona Halepová, Angelique Kerberová, Naomi Osaková či nedávna víťazka Turnaja majsteriek Elina Svitolinová. Najväčšie šance má americká tenisová legenda, ktorá na vyrovnanie rekordu Margaret Courtovej potrebuje získať ešte jeden grandslam. Podarí sa jej ukoristiť 24. titul z turnajov veľkej štvorky? Na túto možnosť je vypísaný kurz 2,00.

Ďalšie varianty stávok i naše tipy

K dispozícii sú ešte dva zaujímavé typy stávok. Jeden je čisto venovaný Karolíne Plíškovej, ktorá sa už viackrát stala hráčkou s najvyšším počtom es. Poradí sa jej to aj v nasledujúcej sezóne? Pokiaľ veríte českej „Ace Queen“, tak rozhodne neváhajte v Tipsporte využiť kurz 2,10. Táto stávka bude vyhodnotená podľa oficiálnych údajov z webovej stránky WTA. V prípade rodáčky z mesta Louny a tiež jej krajanky Petry Kvitovej si môžete tipnúť aj na to, či sa predstavia na záverečnom Turnaji majsteriek, ktorý vôbec po prvýkrát bude hostiť čínsky Shenzhen.

Ako to vidíme my? Pozrite si štyri tipy na stávky!

  • Novak Djokovič vyhrá v roku 2019 aspoň dva grandslamy – 2,10 | staviť si »
  • Dominika Cibulková získa v roku 2019 aspoň jeden titul – 2,50 | staviť si »
  • Simona Halepová vyhrá v roku 2019 aspoň jeden grandslam – 2,35 | staviť si »
  • Roger Federer nezíska v roku 2019 viac ako päť titulov – 1,45 | staviť si »

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.