Tipujeme efektívnejšie tenisové zápasy

Publikované 15.08.2014, autor: Redakcia

Tenis patrí do skupiny športov, ktoré sa medzi stávkarskou komunitou tešia veľkej obľube. Ako pri každom inom športe aj pri stávkovaní na tenis je potrebné sa sústrediť na určité faktory a špecifiká, ktoré sú pre tento šport typické. Na rozdiel od futbalu a hokeja, kde sa bežne stáva, že pri jednom zápase je aj 80 doplnkových stávok, pri tenise je počet doplnkových stávok obmedzený. Je teda očividné, že čo sa týka toho akú stávku zvoliť – tu až tak veľa vody nenamútime.

Tenis

Tenis je individuálny šport, kde hrá extrémne dôležitú (oveľa dôležitejšiu ako pri iných športoch) rolu aktuálna forma. Nikdy preto netipujte podľa toho kto je aktuálne v rebríčku na vyššej priečke. Teda NIE IBA podľa toho. Ak sa stretne 30ty hráč s 80tym hráčom rebríčka, vždy je možné že ten 30ty klesol z desiatej priečky a ten 80ty v rebríčku naopak rapídne stúpol. Vždy si preto pozrite ako sa danému hráčovi v posledných zápasoch darilo, tiež to s kým a na akom turnaji tie zápasy hral. Desať víťazstiev za sebou na turnajoch najvyššej kategórie nie je to isté ako desať triumfov na turnajoch nižšej triedy.

Pre tenis je typické, že povrch kurtu hrá dôležitú úlohu. Pri tipovaní, ale aj zisťovaní formy hráčov preto musíte prihliadať aj na to, na akom povrchu sa hrá, respektíve hralo. Existujú hráči, ktorým žiaden povrch nerobí problém, no tých je málo. Všeobecne platí, že najmä Španieli, ale celkovo všetci Európania preferujú antuku pretože je dostupnejšia a preto lebo na nej takpovediac „vyrastali“. Naopak Američania sú známi obľubou tvrdých a rýchlych povrchov.

V tenise je jeden z najdôležitejších ukazovateľov história vzájomných zápasov. Je totiž bežné, že vyššie postavený tenista, ktorý je aj vo forme prehrá, lebo sa jednoducho nevie adaptovať na herný štýl súpera. Ak si je tenista navyše vedomý toho, že proti súperovi má výrazne negatívnu bilanciu, svoju úlohu určite bude hrať aj psychika.

Všímajte si herný štýl a to najmä vtedy ak chcete tipovať doplnkové stávky ako počet gemov v sete/zápase alebo handicapy. Ak sa stretávajú dvaja vysokí „bombardéri“, ktorí ťažia najmä z kvalitného servisu, dá sa očakávať, že počet odohraných gemov bude vysoký.

Foto: pixmac.sk, Christopher Johnson – flickr

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!