Tipujeme Formulu 1 a rešpektujeme pole position jazdca

Publikované 21.06.2014, autor: Redakcia

Formula 1 je bezpochyby najobľúbenejším a najsledovanejším motoristickým športom. Ide o komplexný šport, ktorý v sebe spája veľké množstvo atraktívnych prvkov. Je tu napätie, rýchlosť, hučanie motora, adrenalín aj zdravá rivalita. Ide o unikátny „koktejl“, ktorý muži tak milujú. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa formula 1 teší veľkej obľube aj medzi tipérmi.

F1 - jazdec Fernando Alonso

Jednou z najväčších výhod tipovania na Formulu 1 je to, že len  málokedy sa tu stretávame s nejakými obrovskými prekvapeniami. Obvykle je už pred štartom sezóny niekoľko favoritov jasných, ale zvyčajne tieto predpoklady aj napĺňajú. Ak chcete úspešne stávkovať na tento šport, určite nepodceňte vlastnú  prípravu. Už pred štartom nového ročníka je možné získať veľké množstvo užitočných informácií. Niekedy sa menia všeobecné pravidlá ako také (najmä čo sa týka technických parametrov a možností monopostov). Jednotlivé stajne pred sezónou predstavujú verejnosti nové modely monopostov, prebiehajú testovacie jazdy a samotní pretekári mnoho krát menia zamestnávateľov. To všetko sú informácie, ktoré vám pomôžu pri tipovaní. Je dôležité, aby ste vedeli posúdiť ako sa pre jednotlivé tímy situácia zmenila a či sa dajú v novom ročníku očakávať rovnaké výsledky ako v tom predchádzajúcom. V tomto smere nezaškodí trocha opatrnosti. Pokojne počkajte na výsledky jednej či dvoch Veľkých cien a budete schopní lepšie odhadnúť ako sa boje o majstra budú ďalej vyvíjať.

Pri tipovaní na Formulu 1 máte viacero možností, nie len klasiku – stávku na víťaza Veľkej ceny. Staviť môžete na to či bude na trati safety car, koľko jazdcov Veľkú cenu dokončí, či zvíťazí v prvom kole majiteľ pole position a mnoho ďalších. Najlepšiu východiskovú pozíciu pre víťazstvo má samozrejme jazdec, ktorý štartuje z prvého miesta – z tzv. pole position. Pochopiteľne to však nezaručí automaticky celkové víťazstvo. Avšak len málokedy sa jazdec štartujúci z najlepšej pozície v cieli výrazne prepadne. Teda je dobré staviť napríklad na to, že daný jazdec skončí na 1-3 mieste, prípadne 1-5 mieste. Naopak, ak veľký favorit, ktorý je forme, nevybojoval v kvalifikácii pole position alebo dokonca štartuje až z druhého, či tretieho radu, stále sa môže prepracovať až k prvenstvu. V takom prípade bude kurz naňho určite veľmi príjemný.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!