Tipujeme netradičné športy: šípky a snooker

Publikované 16.07.2016, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Vo svete tipovania sú čoraz populárnejšie športy, ktoré boli pred pár rokmi považované len za krčmovú zábavu. V kurzovej ponuke sa často objavujú zápasy nielen šípkarských ale aj snookerových turnajov. My sa pozrieme na to, aké stávky môžete uzatvárať na tieto športy v slovenských stávkových kanceláriách.  

Šípky alias šport, v ktorom rozhodujú milimetre

Šípky začali písať svoju krátku históriu najmä v 90. rokoch minulého storočia. Vtedy sa totiž šípkarsky svet akoby rozdelil a vznikli dve organizácie, ktoré existujú dodnes. Z nich je známejšia Professional Darts Corporation (PDC), ktorá vznikla v roku 1992 a zastrešuje najlepších hráčov sveta. Počas roka organizuje množstvo turnajov po celom svete. Pomerne často sa vyskytujú aj v kurzovej ponuke stávkových kancelárií. V zápasoch často rozhodujú milimetre a nervozita pri záverečných hodoch by sa dala krájať. Ako tomu býva aj pri iných športoch, pri veľkých podujatiach ako majstrovstvá sveta, Premier League alebo World Matchplay je ponuka kurzov rozšírená. Šípky sú tak obrovskou zábavou nielen priamo v hale, ale aj pri tipovaní zápasov.

šípky

Bohatou ponukou disponuje najmä Tipsport

World Matchplay je turnaj, ktorý štartuje práve dnes! Na tomto podujatí sa predstaví najlepších 32 šípkarov z celého sveta a prakticky nebude chýbať žiadne známe meno.

Tipsport je v tomto smere ďaleko pred inými slovenskými stávkovými kanceláriami a ponúka jednoznačne najlepšiu kurzovú ponuku. Už dnes si môžete staviť na všetkých 16 zápasov prvého kola i na celkového víťaza turnaja.

Najväčším favoritom je aktuálny majster sveta a víťaz prestížnej Premier League Michael van Gerwen, ktorý hrá skutočne vo skvelej forme. Do boja o titul ale budú mať rozhodne čo povedať aj Gary Anderson či 16-násobný majster sveta Phil Taylor. Aj pri jeho zápase si môžete vybrať zo skutočne bohatej ponuky stávok. Okrem tipu na víťaza duelu sú dostupné aj stávky na počet legov, handicapy, počet nahádzaných 180-tiek u jednotlivých hráčov či dokonca stávky na najvyššie zavretie 170 alebo deviatimi šípkami.

Svet snookeru sa teší obrovskej vyrovnanosti

Kým šípky majú svoju legendu v podobe Phila Taylora, na progrese snookeru má najväčšiu zásluhu Ronnie O’Sullivan. Ten získal päť titulov majstra sveta a svojou agresívnou hrou i nevídanými grimasami si získal celý snookerový svet.

V posledných rokoch sa však na scéne objavujú aj ďalší skvelí hráči, ktorí prácu s tágom ovládajú dokonale. Stačí spomenúť mená ako Neil Robertson, Mark Selby, Judd Trump či John Higgins. Aj vďaka ním je snooker tak vyrovnaný, a tak atraktívny aj v očiach priaznivcov tohto športu. V porovnaní so šípkami je turnajov v snookeri počas roka viac a treba povedať, že stávkové kancelárie na Slovensku ich pomerne často zapájajú do svojej kurzovej ponuky.

snooker

Najkvalitnejší snooker si vychutnáte aj vďaka Tipsport TV

Samozrejme, každoročne pútajú pozornosť najmä majstrovstvá sveta. Na vrchole sezóny býva veľmi bohatá kurzová ponuka a okrem jednoduchej stávky na víťaza si môžete tipnúť aj na víťaza prvého frameu, celkový počet frameov v zápase alebo zvoliť stávku handicap.

Veľmi dobrou správou pre stávkarov je fakt, že podobne ako šípky aj snooker sa objavuje v ponuke LIVE stávok, kde môžete tipovať víťaza zápasu, konkrétneho frameu či presný výsledok zápasu.

Navyše, z niektorých turnajov sú dokonca vysielané aj živé prenosy, ktoré sú dostupné vďaka Tipsport TV. Aktuálne nás v najbližších týždňoch čaká len čínske World Open, no v závere roka sa môžeme tešiť na prestížny Shanghai Master či Betway UK Championship.

Zelená mašina prevalcuje konkurenciu

Pri tipovaní týchto športov sa tipéri často orientujú len podľa kurzov, čo samozrejme nie je práve najlepšia voľba. Áno, hráč s menším kurzom má zákonite väčšie šance na výhru, no niekedy kurz nemusí korešpondovať s formou hráča. Aj zápas v šípkach si viete dokonale rozanalyzovať.

Už sme spomínali fantastickú formu Michaela van Gerwena, na ktorého víťazstvo stávkové kancelárie vypísali kurz 2,15. Podľa nášho názoru by ho v Blackpoole nemal nikto poraziť. V tomto roku vyhral Holanďan už 11 turnajov, a preto mu právom patrí post svetovej jednotky.

„Zelená mašina“ predvádza konštantne výborné výkony a ak ho chce niekto poraziť, musí predviesť bezchybný výkon a využiť každé jeho zaváhanie.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.