Udeľovanie Oscarov 2019 – kto si odnesie zlaté sošky? Stávky sú vypísané!

Publikované 14.02.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Už o desať dní bude Dolby Theatre v americkom Los Angeles hostiť 91. ročník udeľovania prestížnych Cien Akadémie v oblasti kinematografie. Udalosť známa tiež pod názvom Noc Oscarov bude pozorne sledovaná po celom svete a Slovensko nie je výnimkou. Aj preto sa najlepšie stávkové kancelárie na stránkach www.ifortuna.skwww.tipsport.sk opätovne rozhodli vypísať ponuku na jednotlivé kategórie.

Ovládne Noc Oscarov film Roma?

Počas slávnostného galavečera sa budú udeľovať ceny v 24 kategóriách. Už tradične bude upriamovaná pozornosť na kategórie ako najlepší film, režisér, herec či herečka. Najviac, až desať, nominácii si vyslúžili filmy Roma a Favoritka. Najmä v prípade prvej menovanej čiernobielej drámy sa očakáva zisk hneď niekoľkých zlatých sošiek. Jednoznačne by mala triumfovať v kategórii cudzojazyčný film a najlepšia réžia či kamera. Takisto má dielo mexického režiséra Alfonsa Cuaróna veľkú šancu uspieť aj v kategórii najlepší film, o čom svedčí kurz Fortuny na úrovni 1,20. Hlavnou konkurenciou by mu mala byť komediálna dráma Zelená kniha či spomínaná Favoritka.

Cena najlepšieho herca zrejme pre Maleka

V minulom roku si slovenských divákov najviac získala hudobná biografia Bohemian Rhapsody. V našich kinách ju videlo viac než 333-tisíc ľudí a najmä fanúšikovia skupiny Queen na ňu nedajú dopustiť. Na januárovom 76. ročníku odovzdávania cien Zlatý glóbus ovládla dve kategórie a naprázdno by nemala odísť ani počas poslednej februárovej nedele. Tridsaťsedemročný Rami Malek je najväčším favoritom v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe, keď vynikajúco stvárnil postavu Freddieho Mercuryho. V ženskej časti tejto kategórie je hlavnou ašpirantkou na zisk zlatej sošky Glenn Closeová z filmu The Wife – bookmakeri Tipsportu vypísali kurz 1,15.

Celkovo deväť nominácii má film A Star Is Born, no podobne ako na Zlatých glóbusoch je možné, že získa len cenu v kategórii za najlepšiu filmovú pieseň, vďaka skladbe Shallow. Väčšina kategórii má jasných favoritov, no samotný galavečer už neraz priniesol veľké prekvapenia. Bohatšiu kurzovú ponuku nájdete na www.ifortuna.sk, ktorá oproti svojej konkurencii vypísala stávky aj v prípade menej sledovaných kategórii ako najlepší strih, pôvodný scenár, adaptovaný scenár, dokumentárny film alebo napríklad na najlepšie vizuálne efekty.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.