Už ste počuli o stávkovom systéme Labouchere?

Publikované 26.03.2016, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Dnes vám prinášame ďalší typ stratégie, ktorým sa môžete pri bežnom tipovaní riadiť. Ak vás zaujíma v čom spočíva tajomstvo taktiky zvanej Labouchere, tak si prečítajte nasledujúce riadky.

quiniela

Cieľom je vyškrtnúť všetky sumy v číselnom rade

Stávkarská taktika Labouchere je pomerne komplikovaná a aj preto sa neteší veľkej priazni medzi tipujúcimi. Ešte pred samotným stávkovaním si sami musíte určiť sumu, ktorú by ste vďaka tipovaniu chceli zarobiť. Zvolenú finančnú hodnotu si následne rozdelíte do ľubovoľného počtu stávok, ktorých súčet musí presne dávať možný zisk. Vytvoríte si tak sled čísel, s ktorými následne budete manipulovať. Voľba vkladu je vždy na vašom uvážení, no eventuálna výhra by mala spravidla byť súčtom prvého a posledného čísla vo vytvorenom rade. Pokiaľ vám stávka vyjde, tak prvé a posledné číslo jednoducho škrtnete a pokračujete v hre bez nich. Úspešní budete v tom prípade, keď sa „zbavíte“ všetkých čísiel v rade.

Pre lepšiu predstavivosť uvedieme aj vymyslený príklad. Rozhodli sme sa, že tipovaním chceme zarobiť 150 eur. Túto hodnotu sme následne rozdelili do číselného radu – 20, 25, 30, 30, 25, 20. Z toho vyplýva, že prvá stávka by mala mať eventuálnu výhru 40 eur v čistom. Práve 40 eur totiž predstavuje súčet prvého a posledného čísla v rade. Ak teda budeme tipovať za 10 eur, celkový kurz musí byť minimálne 5,00. Pokiaľ ale prehráme, musíme prehraný vklad pridať na koniec radu a pokračovať v hre.

Ľahko sa môžete dostať do červených čísel

Princíp stávkarského systému Labourchere sme si teda detailne rozobrali, no osobne ho príliš neodporúčam. Opäť je to taktika, ktorá vás núti hrať pokiaľ nevyhráte. Navyše, jej systém vám dopredu nezaistí žiaden zisk ako tomu bolo v prípade Surebets. Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho, ale pokiaľ sa vám nebude dariť, váš číselný rad bude širší a širší, a vy sa tak dostanete hlboko do červených čísiel. Preto si radšej svoj spôsob hry rozmyslite a vyberte si z našej bohatej ponuky taktiku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Foto: ©GAUTIER22, ©canonlife/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.