Veďte si stávkarské záznamy

Publikované 21.06.2014, autor: Redakcia

Vedenie stávkarského denníka patrí k tipovaniu, no len veľmi málo tipérov si ho píše. A to je chyba. Snažte sa všetko si zapisovať. Každá malá poznámka vám môže v budúcnosti pomôcť pri ďalšom tipovaní. Založenie stávkarského denníka je jedným z prvých krokov, ktoré musíte pred začatím tipovania splniť. Je jedno či ste zástancom klasického spôsobu „papier a pero“ alebo obľubujete moderné technológie a svoje záznamy budete mať v počítači – hlavne si ich píšte. Pravdou je, že ak ste zručný v práci s počítačom a najmä s tabuľkovým softvérom, dokážete zo svojich záznamov urobiť veľmi užitočné grafy a štatistiky. Ale aj obyčajné, no prehľadné zápisky na papieri vám pomôžu.

písanie

A čo si vlastne zapísať?

Samotný zápas – kto hrá. Samozrejme najprv si musíte zaznačiť súperov. Môžete si tak neskôr urobiť aj vlastnú štatistiku úspešnosti tipovania na jednotlivé kluby. Ďalej si zapíšte okolnosti zápasu. Ide o bežné ligové stretnutie? Ide o zápas v úvode sezóny? Ide o dôležité stretnutie z hľadiska bojov o titul? Ide o pohárové stretnutie? To je dôležité najmä preto, aby ste pri spätnej kontrole a vytváraní vlastných štatistík mohli vynechať zápasy, ktoré sa svojimi okolnosťami výrazne vymykali z priemeru a výsledok sa nedá zovšeobecniť. Rovnako, ak sa počas zápasu objaví niečo nezvyčajné, čo výrazne ovplyvnilo výsledok (červená karta, nepokoje), taktiež si to zapíšte.

Nezabudnite si zaznačiť taktiež typ stávky. Išlo o sólo stávku alebo bolo na tikete viacero zápasov? Ďalej samozrejme samotný tip, ktorý ste mali. Je rozdiel či prehráte pri tipovaní na víťaza zápasu alebo na presný výsledok (hoci je prehraná suma rovnaká). Ďalej je veľmi dôležitá výška stávky – pomáha to udržiavať prehľad o finančnej situácii. S tým súvisí aj najdôležitejší prvok každého stávkarského denníka, a to je úspešnosť/neúspešnosť tipu. Ideálne je označovať si výhry a prehry rôznymi farbami, aby ste získali lepší prehľad.

Vedenie stávkarských záznamov však samo o sebe nepomôže. Dôležité je to, ako s nimi pracujete. Snažte sa zapísať si čo najviac informácií a využívať ich. Vytvárajte si vlastné tabuľky a štatistiky. A hlavne majte prehľad o svojej finančnej situácii. Pravidelne kontrolujte ako na tom ste, a tomu prispôsobujte aj veľkosť stávky.

Tento článok patrí do seriálu Škola stávkovania

 1. Na aký šport stávkovať?
 2. Všetky typy stávok
 3. Ako stávkovať? Jednoznačne cez internet!
 1. Aké poznáme stávkové kurzy
 2. Ako bookmakeri nastavujú kurzy
 1. Výber kvalitnej stávkovej kancelárií. V našej redakcii odporúčame Fortunu a Tipsport. Pokojne si otvorte hráčsky účet v každej. Pokiaľ sa zaregistrujte do viacerých stávkových kancelárií, môžete si staviť na daný zápas v tej spoločnosti, ktorá vypísala najvyšší kurz a okrem toho využiť viaceré vstupné bonusy, stávky bez rizika a rôzne promo-akcie.
 1. 5 skvelých rád ako tipovať
 1. Bankroll management – práca s peniazmi
 2. Veďte si stávkarské záznamy
 1. Tipovanie ako práca
 2. Dobré a zlé série
 3. Psychológia tipovania

Foto: pixabay.com

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!