Winter Classic uvidíte naživo na TV Tipsport

Publikované 31.01.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Nasledujúci víkend bude pre slovenský hokej výnimočný. Vôbec po prvýkrát sa v rámci najvyššej súťaže odohrá stretnutie pod holým nebom, ktoré si môžete vychutnať v priamom prenose na www.tipsport.sk. Duel budú hostiť banskobystrické Štiavničky, kde si v nedeľu domáci „barani“ zmerajú sily so Zvolenom.

Pohronské derby o čelo tabuľky

Projekt zvaný Kaufland Winter Classic Games 2019 predstavili organizátori v novembri minulého roka. Jeho protagonistami budú rivali, ktorí bojujú o prvú priečku tabuľky Tipsport ligy. Banská Bystrica stráca na vedúci Zvolen jediný bod, no v aktuálnej sezóne ho zdolala v dvoch z troch stretnutí. Na domácom štadióne vyhrala dvadsať z 23 zápasov a zakaždým bodovala. Jej lídrami sú kanadskí legionári ako Éric Faille, Brock Higgs alebo Guillaume Asselin. Zvolen naopak stavia na Slovákoch, z ktorých si až štyria vyslúžili reprezentačnú pozvánku. Od Vianoc „bryndziari“ prehrali len v Košiciach, ktorým podľahli po nájazdoch. Môžeme sa tak tešiť na výborné hokejové divadlo, v ktorom budú v pozícii kapitánov Tomáš Surový a Michal Chovan.

Predkrmom súboj hokejových legiend

Pohronské derby je vždy prestížnou záležitosťou, a tak nie je prekvapením enormný divácky záujem. Celková kapacita je 7500 miest, no ďalšie tisíce ľudí si ho môžu pozrieť v priamom prenose. Stávková kancelária Tipsport pripravuje stream, ktorý bude k dispozícii všetkým registrovaným klientom. Samozrejmosťou je bohatá ponuka stávok pred, ale aj počas zápasu. Okrem toho odvysiela naživo aj sobotňajší súboj slovenských hokejových legiend, na čele s Miroslavom Šatanom, Petrom Bondrom, Jánom Lašákom či Ľubomírom Višňovským. Pripravené sú aj súťaže zručnosti, v ktorých by nemal chýbať ani Marián Hossa. „Mal som už šťastie zo štyri, päťkrát zahrať si v Amerike zimnú klasiku a je to perfektná skúsenosť,“ skonštatoval trojnásobný víťaz Stanleyho pohára.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.