Zaujímavé stávky, ktorým by ste mali venovať väčšiu pozornosť

Publikované 07.10.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Tipovanie športových zápasov už nie je také prosté, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi, keď ste mohli zvoliť len základné tipy na výhru či remízu. Dnes už stávkové kancelárie ponúkajú oveľa väčšie množstvo zaujímavých stávok, o ktorých by ste rozhodne mali vedieť.

Tipujte na favorita za dobré kurzy

Mimoriadne zaujímavé sú handicapové stávky, no pre mnohým začiatočníkov sú stále španielskou dedinou. Napriek tomu sú vhodnou príležitosťou, ako si staviť na favorita zápasu za pomerne slušný kurz. Samozrejme, bookmakeri sú odborníci, ktorí približne vedia odhadnúť o koľko gólov, respektíve bodov by mal favorit zvíťaziť. Ako príklad uvediem zajtrajší tenisový zápas medzi Novakom Djokovičom a pomerne neznámym Číňanom Ze Zhangom. Zrejme nikoho neprekvapuje, že kurz na výhru Srba je 1,01. Vy si ale na svetovú jednotku môžete staviť aj za vyššie kurzy. Bookmakeri sa rozhodli na tento zápas vypísať handicap 0:7 a tiež handicap 0:8. Ak si myslíte že Nole vyhrá minimálne o 8 gemov (stávka hcp 0:7) pridáte na svoj tiket razom kurz v hodnote takmer 1,60. Samozrejme, ak si myslíte opak, neváhajte. Je len na vás ako sa rozhodnete. Podobne môžete túto stávku využiť pri zápasoch z futbalu, hokeja, basketbalu, hádzanej a iných športov.

Už sa nebojte remízy

Viete si spomenúť koľkokrát sa vám stalo, že vám na tikete ušiel zápas, ktorý sa namiesto výhry domáceho či hosťujúceho tímu skončil remízou? Určite by ste veľmi dlho nad týmto počtom rozmýšľali… Keby ste ale zvolili stávku bez remízy, o svoju výhru by ste neprišli! Stávka bez remízy je v tipérskom svete pomerne často využívaná najmä tipérmi, ktorí neradi riskujú a radšej na svoj tiket pridajú veľa zápasov s vyššou pravdepodobnosťou výhry a logicky nižšími kurzami. Ak ich tím tesne pred koncom vedie, nemusia sa zbytočne stresovať. Vedia, že ak by náhodou aj súper vyrovnal, zápas na ich tikete sa stornuje a šanca na výhru ostáva. Najmä pri zápasoch zámorskej NHL, ktorá mimochodom začína už dnes v noci, sú remízové výsledky na dennom poriadku. Na základe výsledkov z minulej sezóny štatisti dospeli k záveru, že každý štvrtý zápas uplynulej sezóny sa v základnej časti NHL skončil remízou.

NHL zápas

Viac sa dozviete na našom portáli

Najviac stávkových príležitostí ponúkajú futbalové zápasy. Väčšiu pozornosť by ste mali venovať aj tipom na rozmedzie počtu gólov v zápase, stávkam na jednotlivé polčasy alebo tipovať správny víťazný rozdiel. V našich príspevkoch, ktoré sme v rubrike Rady a tipy publikovali, sme vám už ponúkli pohľad aj na ďalšie zaujímavé stávky. Bližšie sme sa pozreli na stávky ako: počet gólov v zápase, stávka polčas/zápas, strelci gólov či najnovšie na počet kariet v zápase. Okrem futbalovej verzie stávky na počet trestov v stretnutí sa stávková kancelária Tipsport rozhodla priniesť podobné tipy aj na hokej. Samozrejme netipujete počet kariet, ale počet vylúčení v zápasoch NHL.

Foto: ©Vitaly Krivosheev/fotky&foto, pixmac.sk, Benjamin Reed – flickr

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.