Život tipéra – dobré a zlé série

Publikované 29.08.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Raz si hore, raz si dole. Toto známe slovenské porekadlo neplatí len v bežnom živote, ale aj vo svete tipovania športových zápasov. Každý so mnou určite bude súhlasiť keď poviem, že pri pravidelnom stávkovaní sa nedá len vyhrávať. Niekedy rutinnú pohodu pri tipovaní môže vystriedať poriadna kríza. Poďme si niečo povedať o dobrých a zlých sériách, ktoré tipovanie so sebou prináša.

V najlepšom treba prestať

Nájsť účinný recept ako sa dostať v tipovaní do plusových čísiel je veľmi ťažké. Určite sa každému lepšie pozerá na kurzovú ponuku vtedy, keď je v dobrom psychickom rozpoložení, darí sa mu a tipuje uvoľnene. Oveľa ľahšie si tak dokáže triezvo vybrať tie správne zápasy, a jeho šanca na výhru sa tak zvyšuje. Prečítate si pár zaujímavých analýz, poprosíte šťastie a výhra je na svete. Vyhráte na jednom tikete, na druhom, na treťom … Vtedy je určite dôležité, aby ste si dobre premysleli ďalší postup vášho tipovania. Predídete tak tomu, že o pár dní stratíte všetko čo ste si tvrdo nahrali. Svoju taktiku by ste každopádne nemali meniť. Keď napríklad využívate flat betting, tipujte za vami určenú sumu aj naďalej a radšej si vyhrané peniaze odložte. Nič netrvá večne, ani dobré série v tipovaní. V najlepšom treba prestať a dokážu len tí najlepší. Buďte nimi aj vy!

Netipujte v afekte, len na tom prerobíte

Bohužiaľ, väčšina tipujúcich má väčšie skúsenosti skôr s negatívnymi sériami. Niekedy už neviete či sa máte smiať alebo plakať, keď vám opäť raz ujde jeden zápas gólom z poslednej minúty zápasu. Vtedy jednoznačne najlepšie urobíte, keď si dáte na čas pauzu. Oddýchnite si od tipovania na týždeň či dva a venujte sa niečomu čo vás baví. Znie to možno ako psychologický posudok, ale verte, že vám to pomôže. Jednou z najčastejších chýb v tipovaní je to, že za veľmi krátky čas chcete vyhrať svoje prehraté peniaze späť. Čo urobíte, zvýšite svoj vklad ? Budete tipovať len podľa pekných kurzov ? Som si istý, že pod vplyvom vášho hnevu z predchádzajúcich prehier na tom len prerobíte. Klasickou formou ako si za krátky čas finančne polepšiť sú live stávky, no vedzte, že ako môžete rýchlo vyhrať môžete aj rýchlo prehrať. Keď vám nejde karta, asi bude pravdepodobnejšia tá druhá možnosť. Najčastejším javom pri takomto nerozvážnom stávkovaní je, že si po čase spomeniete, ako vám bolo fajn keď ste na hráčskom účte mali o takých 20€ viac. Občas sa môžete dostať do situácie, keď vám je už aj jedno za koľko tipujete. Úplne zle. Tipujte radšej rozvážne a postupne sťahujte svoje manko. Verím, že sa následne opäť dostanete do dobrých čísiel a tipovanie si budete užívať.

Tento článok patrí do seriálu Škola stávkovania

 1. Na aký šport stávkovať?
 2. Všetky typy stávok
 3. Ako stávkovať? Jednoznačne cez internet!
 1. Aké poznáme stávkové kurzy
 2. Ako bookmakeri nastavujú kurzy
 1. Výber kvalitnej stávkovej kancelárií. V našej redakcii odporúčame Fortunu Tipsport. Pokojne si otvorte hráčsky účet v každej. Pokiaľ sa zaregistrujte do viacerých stávkových kancelárií, môžete si staviť na daný zápas v tej spoločnosti, ktorá vypísala najvyšší kurz a okrem toho využiť viaceré vstupné bonusy, stávky bez rizika a rôzne promo-akcie.
 1. 5 skvelých rád ako tipovať
 1. Bankroll management – práca s peniazmi
 2. Veďte si stávkarské záznamy
 1. Tipovanie ako práca
 2. Dobré a zlé série
 3. Psychológia tipovania

Foto: ©luismolinero, Focus Pocus LTD/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.